Polimer Drenaj Kanalları

polimer kanallar, polimer drenaj kanalları, polimer hazır kanallar, polimer beton kanallar

Polimer Drenaj Kanallar

polimer drenaj kanallar

Polimer Kanallar yapısı itibarı ile oluşan yağmur suyu’ nun drenaja en hızlı şekilde iletimi konusunda en pratik yöntemdir.

Polimer Drenaj Kanal kaygan yüzeyi ile suyun akışkanlığını hızlandırmaktadır. Kullanıldığı projelerde yağmursuyu kanalı yapmak

için gerekli olan kanal kalıp ve köşebent maliyetini ortadan kaldırmaktadır.

Polimer Hazır Kanal’ da istek halinde kilit sistemi uygulanır ve yetkisiz kullanım ve müdahale engellenir.

Polimer Drenaj Kanallar  döküm kanal ızgarası haricinde , paslanmaz ızgara , grid ızgara , fuga ve plastik ızgara ile kullanıma uyumludur.

Polimer betondan yapılmış kanal drenajları, hendek drenaj sistemleri için son derece kullanışlıdır. Temel avantajlar arasında kurulum kolaylığı, uyarlanabilirlik, dayanıklılık ve rahatlık bulunur. Urban Döküm, kanalları çeşitli ızgaralar ve kapaklarla donatır.

Türkiye’ de polimer drenaj kanallar;

Polimer drenaj kanallar, bağlayıcı polimerlerle karıştırılmış sıradan betondan oluşur. Karışım kalıplara dökülür, kürlenir ve yerinde katılaşarak polimer betondan kanallar oluşturur. Her ne kadar polimer beton normal betondan çok daha güçlü olsa da, sadece iki yada üç kat daha hafiftir ve montajı kolaylaştırır. Kanalların uçları, modüler bir zincir oluşturmak için birbirine bağlanmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Kanal gövdesi, alt boruyu bağlamak için bir çentik açma özelliğine sahiptir. Benzer şekilde, yanal çıkış bağlantıları da her kanaldaki bağlantı kesme seçeneğiyle kullanılabilir.

Urban , uygulama alanına yükleme gereksinimlerine ve çevredeki araziye bağlı olarak çeşitli kafes seçeneklerine sahip yüksek kaliteli polimer drenaj kanallar sunar. Izgaralar yapılabilir:

1. Sfero döküm
2. Galvanizli çelik
3. Çelik oluk
4. Paslanmaz çelik

1 – Sfero demir ızgaralar yoğun trafik alanlarına uygundur.
Izgara ızgaralarının tasarımları müşterinin isteğine göre özelleştirilmiştir. Izgaralar ile beton kanal arasındaki cıvata bağlantısı da stabiliteyi, sertliği arttırmak ve ızgaraların sallanmasını ve çınlamasını ortadan kaldırmak için sağlanmıştır.

Urban sfero döküm polimer drenaj ızgaraları

2 – Galvanizli çelik ızgaralar
Endüstriyel ve ticari uygulamalarda yüzey drenajı için ekonomik ve dayanıklı bir çözüm sağlayan galvanizli düşük karbonlu çelikten imal edilmiştir. Sıcak daldırma galvanizleme ile yüzey işlemi mükemmel korozyon direnci ve dayanıklılık sağlar.

Türkiye’ de galvanizli çelik ızgaralar

3-Oluklu ızgaralar
Yüzey drenajı için mükemmel bir çözüm sunarken çevredeki manzaraya düşük anahtarlı ama zarif bir görünüm kazandırın. Oluklu ızgaralar paslanmaz çelikten (SS-304 ve SS-316) ve yumuşak çelikten imal edilmiştir. Oluklu drenajlar peyzajlı alanlarda, parklarda ve yüzme havuzlarının çevresinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

4- Paslanmaz çelik ızgaralar,
SS-304 ve SS-316 sınıflarından yapılmış olanlar, yaya trafiği gibi hafif yüklere sahip alanlar için idealdir. Buna abdest bölgeleri, banyolar ve mutfaklar dahil olabilir. Paslanmaz çelik ızgaralarımız çeşitli tasarım seçeneklerinde mevcuttur ve ayrıca özel ızgara tasarımlarıyla da tedarik edilebilir.

Urban Döküm sürekli olarak ürün ve hizmet yelpazesini geliştirmek ve genişletmek için çalışmaktadır. Ayrıca, drenaj ürünlerinin çeşitliliğini sürekli geliştirerek, kullanımı daha kolay ve kurulumu daha kolay hale getirmeyi hedefliyoruz.

Polimer drenaj kanallar yükseklik ve genişlik standartları; Ülkemizde ki standartlar dünya standartları ile aynıdır. Dolayısı ile TSE standartı euro ( EN 124 ) standartı ile aynı geteksinimleri sağlamaktadır. Bu kalite üretim proseslerimiz ile müşteri odaklı en doğru polimer kanal imalatı Urban yapısal hedefi haline gelmiştir.

POLİMER KANAL, POLİMER BETON KANAL, POLİMER HAZIR KANAL

Kullanıldığı alanlar genellikle ; Sosyal yaşam ve Peyzaj projeleri, hastane projeleri, okul projeleri, devlet binaları yada kamu binaları projeleri, konut projeleri ,havaalanı projeleri, otopark projeleri ve her nevi projelerde yağmur suyunu drenaj yapmak için kullanılmaktadır.

 

 

has been added to your cart.
Çıkış yapmak
Call Now Button