POLİMER KANAL

0 out of 5

Polimer Kanal imalatında öncü markalar arasında yer alan Urban Döküm Polimer Kanal İmalatı için bünyemizde bulundurduğumuz üretim ekipmanları ile teknolojiye ayak uydurmuştur.
Polimer Kanal imalatında kullanılan bileşenleri ile kaygan bir yüzeye sahiptir. Dolayısı ile polimer hazır kanal, su ve pislik tutmaz. Polimer Beton Kanal, Metal köşebenti ile darbeye dayanıklıdır.
Polimer Kanallar, suyu drenaja en hızlı ileten sistemdir. Bu nedenle Polimer Drenaj Kanalı olarak adlandırılır.
Polimer Drenaj Kanalı imalatında üstün kalitemiz ile imalatımız devam etmektedir.

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Polimer Kanal imalatında öncü markalar arasında yer alan Urban Döküm Polimer Kanal İmalatı için bünyemizde bulundurduğumuz üretim ekipmanları ile teknolojiye ayak uydurmuştur.
Polimer Kanal imalatında kullanılan bileşenleri ile kaygan bir yüzeye sahiptir. Dolayısı ile polimer hazır kanal, su ve pislik tutmaz. Polimer Beton Kanal, Metal köşebenti ile darbeye dayanıklıdır.
Polimer Kanallar, suyu drenaja en hızlı ileten sistemdir. Bu nedenle Polimer Drenaj Kanalı olarak adlandırılır.
Polimer Drenaj Kanalı imalatında üstün kalitemiz ile imalatımız devam etmektedir.

Polimer Drenaj Kanallar

 

Polimer Kanallar yapısı itibarı ile oluşan yağmur suyu’ nun drenaja en hızlı şekilde iletimi konusunda en pratik yöntemdir.

Polimer Drenaj Kanal kaygan yüzeyi ile suyun akışkanlığını hızlandırmaktadır. Kullanıldığı projelerde yağmursuyu kanalı yapmak

için gerekli olan kanal kalıp ve köşebent maliyetini ortadan kaldırmaktadır.

Polimer Hazır Kanal’ da istek halinde kilit sistemi uygulanır ve yetkisiz kullanım ve müdahale engellenir.

Polimer Drenaj Kanallar  döküm kanal ızgarası haricinde , paslanmaz ızgara , grid ızgara , fuga ve plastik ızgara ile kullanıma uyumludur.

Polimer betondan yapılmış kanal drenajları, hendek drenaj sistemleri için son derece kullanışlıdır. Temel avantajlar arasında kurulum kolaylığı, uyarlanabilirlik, dayanıklılık ve rahatlık bulunur. Urban Döküm, kanalları çeşitli ızgaralar ve kapaklarla donatır.

Türkiye’ de polimer drenaj kanallar;

Polimer drenaj kanallar, bağlayıcı polimerlerle karıştırılmış sıradan betondan oluşur. Karışım kalıplara dökülür, kürlenir ve yerinde katılaşarak polimer betondan kanallar oluşturur. Her ne kadar polimer beton normal betondan çok daha güçlü olsa da, sadece iki yada üç kat daha hafiftir ve montajı kolaylaştırır. Kanalların uçları, modüler bir zincir oluşturmak için birbirine bağlanmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Kanal gövdesi, alt boruyu bağlamak için bir çentik açma özelliğine sahiptir. Benzer şekilde, yanal çıkış bağlantıları da her kanaldaki bağlantı kesme seçeneğiyle kullanılabilir.

Urban , uygulama alanına yükleme gereksinimlerine ve çevredeki araziye bağlı olarak çeşitli kafes seçeneklerine sahip yüksek kaliteli polimer drenaj kanallar sunar. Izgaralar yapılabilir:

1. Sfero döküm
2. Galvanizli çelik
3. Çelik oluk
4. Paslanmaz çelik

1 – Sfero demir ızgaralar yoğun trafik alanlarına uygundur.
Izgara ızgaralarının tasarımları müşterinin isteğine göre özelleştirilmiştir. Izgaralar ile beton kanal arasındaki cıvata bağlantısı da stabiliteyi, sertliği arttırmak ve ızgaraların sallanmasını ve çınlamasını ortadan kaldırmak için sağlanmıştır.

Urban sfero döküm polimer drenaj ızgaraları

2 – Galvanizli çelik ızgaralar
Endüstriyel ve ticari uygulamalarda yüzey drenajı için ekonomik ve dayanıklı bir çözüm sağlayan galvanizli düşük karbonlu çelikten imal edilmiştir. Sıcak daldırma galvanizleme ile yüzey işlemi mükemmel korozyon direnci ve dayanıklılık sağlar.

Türkiye’ de galvanizli çelik ızgaralar

3-Oluklu ızgaralar
Yüzey drenajı için mükemmel bir çözüm sunarken çevredeki manzaraya düşük anahtarlı ama zarif bir görünüm kazandırın. Oluklu ızgaralar paslanmaz çelikten (SS-304 ve SS-316) ve yumuşak çelikten imal edilmiştir. Oluklu drenajlar peyzajlı alanlarda, parklarda ve yüzme havuzlarının çevresinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

4- Paslanmaz çelik ızgaralar,
SS-304 ve SS-316 sınıflarından yapılmış olanlar, yaya trafiği gibi hafif yüklere sahip alanlar için idealdir. Buna abdest bölgeleri, banyolar ve mutfaklar dahil olabilir. Paslanmaz çelik ızgaralarımız çeşitli tasarım seçeneklerinde mevcuttur ve ayrıca özel ızgara tasarımlarıyla da tedarik edilebilir.

Urban Döküm sürekli olarak ürün ve hizmet yelpazesini geliştirmek ve genişletmek için çalışmaktadır. Ayrıca, drenaj ürünlerinin çeşitliliğini sürekli geliştirerek, kullanımı daha kolay ve kurulumu daha kolay hale getirmeyi hedefliyoruz.

Polimer drenaj kanallar yükseklik ve genişlik standartları; Ülkemizde ki standartlar dünya standartları ile aynıdır. Dolayısı ile TSE standartı euro ( EN 124 ) standartı ile aynı geteksinimleri sağlamaktadır. Bu kalite üretim proseslerimiz ile müşteri odaklı en doğru polimer kanal imalatı Urban yapısal hedefi haline gelmiştir.

Polimer Beton Kanal yüzeyinin parlak ve kaygan olması sebebi ile suyu drenaja en hızlı şekilde ileten yöntemdir. Ayrıca hafif olması sebebi ile uygulanması gayet kolaydır. Sizi kalıp çakma ve drenaj için uygulayacağınız köşebent kurma alışkanlıklarını yok eder. Kanal Izgarası ve köşebenti ile comple bir sistem olan döküm kanal ızgarası haricinde polimer beton kanal, paslanmaz ızgara, galvaniz ızgara ve fuga sistemi ile de uyumludur.

Polimer Kanal yapısı itibarı ile oluşan yağmursuyu’ nun drenaja en hızlı şekilde iletimi konusunda en pratik yöntemdir.

Polimer Beton’ un kaygan yüzeyi ile suyun akışkanlığını hızlandırmaktadır. Kullanıldığı projelerde yağmursuyu kanalı yapmak

için gerekli olan kanal kalıp ve köşebent maliyetini ortadan kaldırmaktadır.

Polimer Hazır Kanal’ da istek halinde kilit sistemi uygulanır ve yetkisiz kullanım ve müdahale engellenir.

Polimer Drenaj Kanal’ ı döküm kanal ızgarası haricinde , paslanmaz ızgara , grid ızgara , fuga ve plastik ızgara ile kullanıma uyumludur.

Kullanıldığı alanlar genellikle ; Sosyal yaşam ve Peyzaj projeleri, hastane projeleri, okul projeleri, devlet binaları yada kamu binaları projeleri, konut projeleri ,havaalanı projeleri, otopark projeleri ve her nevi projelerde yağmur suyunu drenaj yapmak için kullanılmaktadır.

Polimer kanallar her türlü drenaj sorunu için mükemmel çözümdür. İster küçük bahçelerle ister büyük ölçekli su projeleriyle uğraşıyor olun, bu sağlam ve güvenilir polimerler ihtiyacınızı karşılar. Kanallarımız, zamanla parçalanmayacak ve uzun ömürlü bir çözüm sağlayacak sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Zemine kadar inen kökleriyle bu kanallar, ağır su akışı karşısında bile rakipsiz stabilite ve güç sunar. Polimerlerimiz sağlam ve güvenilir olmalarının yanı sıra üstün korozyon direnci de sunarak onları her ortam için ideal kılar. Güçlü olmalarına rağmen kanallarımız esnektir ve taşınması kolaydır; bu da onları ne kadar büyük veya küçük olursa olsun her türlü proje için mükemmel kılar. Boyut ve şekil seçeneklerimizle projenizin mükemmel çözüme sahip olacağından emin olabilirsiniz. Polimer kanalların esnekliğinin tadını çıkarın!