Sıcak

Kanal Izgarası

Kanal Izgarası  uygulanacak olan projede, drenaj hattının alacağı yağmursuyu miktarına göre genişlik belirlenir.

Gerek köşebent uygulaması ile gerekse polimer kanal kullanımı ile istenilen kota getirilerek sfero döküm kanal ızgara uygulaması yapılır.

Kanal Izgara ölçülerimizi Ürünlerimiz – Döküm Kanal Izgaraları‘ ndan görebilirsiniz.

Farklı ebatlarda  kanal ızgara ölçüleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

KANAL IZGARASI

Günümüzün yoğun yapılı ortamları için drenaj kanal ızgaraları seçerken güvenlik, dayanıklılık ve maliyet etkinliği önemli kriterlerdir.

Döngü dostu ağ tasarımları, konik birbirine kenetlenen çerçeveler, sabit kilit sistemleri ve ters çevrilebilir ızgaralar gibi ürün özellikleri, performansa yardımcı olur ve bakım veya değiştirme maliyetlerini düşürür.

Urban Döküm, operatör güvenliğini ve varlık güvenliğini artırmaya yardımcı olan işlevsel faydaları sağlamanın yanı sıra, su yollarının temizlenmesinde oldukça verimli olacak şekilde döküm ızgaraları tasarlar ve üretir.

Karayolları ve Köprüler için Tasarım Kılavuzu’ da , BS EN 124 ve TSE ‘ye göre ızgaralar ve kaldırım kenarı çıkışları tarafından boşaltılabilen oluklar arasındaki yolun uzunluğunu belirlemek için genel bir kılavuz sağlar.

A15, B125, C250, D400, E 600 ve F900 dayanım sınıflarına uyumludur.

Suyun kaldırıma paralel akışını ve kanal ızgarası su toplamadaki etkinliğini hesaba katarak, yol ızgaralarının ve bordür girişlerinin hidrolik tasarımını dikkate alır.

Ürün seçimini kolaylaştırmak için, ızgaraları hidrolik özelliklerine göre (Tip P, Q, R, S veya T) sınıflandırma yöntemini kullanarak tavsiye notunda belirtilen tavsiyeleri takip ediyoruz.

Bu yaklaşımın avantajı, tasarımcıların ve proje tasarımlarına uygun bir kanal ızgara tipi belirlemeleri ve kanal ızgara tipi hesaplamalarına göre gerekli hidrolik performansı aldığınızdan emin olmalarıdır.

Table of Contents

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Kanal Izgarası” için yorum yapan ilk kişi siz olun